Przejdź do menu Przejdź do treści

Wirtualizacja przestrzeni edukacyjnej

STUDIA PODYPLOMOWE WIRTUALIZACJA PRZESTRZENI EDUKACYJNEJ

 

REKRUTACJA 2017/2018

Informator na studia podyplomowe

Rekrutacja krok po kroku

REJESTRACJA

 

DOKUMENTY DOTYCZĄCE STUDIÓW

 

 

SPIS KURSÓW
Nazwy przedmiotów realizowanych na studiach:

W ramach studiów słuchacze wezmą udział w następujących kursach:

  • Multimedia w edukacji – kurs, w ramach którego uczestnicy zapoznają się z różnymi narzędziami (programami) do projektowania multimedialnych pomocy dydaktycznych oraz nabędą umiejętność ich zastosowania. Słuchacze nauczą się także konstruować gry dydaktyczne.
  • Aplikacje biurowe w pracy dydaktycznej i sprawozdawczej – słuchacze poszerzą swoją znajomość zaawansowanych funkcji aplikacji biurowych, ze szczególnym uwzględnieniem pracy sprawozdawczo-badawczej.
  • Metodyka kształcenia zdalnego – pozwoli zapoznać się słuchaczom ze specyfiką prowadzenia zajęć (szkoleń) zdalnych.
  • Publikacja treści – uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu publikowania treści w sieci oraz związanych z tym zjawiskiem pojęć oraz procedur. Poznają liczne serwisy ułatwiające współpracę zdalną oraz magazynowanie i udostępnianie treści.
  • Multimedialne narzędzia rozrywkowo-edukacyjne – zaznajomienie się słuchaczy z wybranymi urządzeniami multimedialnymi oraz schematem ich obsługi i wykorzystania jako narzędzia w dydaktykach przedmiotowych.
  • Tworzenie wirtualnego środowiska edukacyjnego – słuchacze zapoznają się z procesem instalacji i konfiguracji platformy LMS, zdobędą umiejętność zarządzania kursem, dodawania nowych treści dydaktycznych oraz zadań, pracy z dziennikiem i kalendarzem oraz administrowania pracą uczniów na platformie nauczania zdalnego.
I semestr II semestr
Multimedia w edukacji
Aplikacje biurowe w pracy dydaktycznej i sprawozdawczej
Metodyka kształcenia zdalnego
Publikacja treści
Multimedialne narzędzia_rozrywkowo edukacyjne
Tworzenie wirtualnego środowiska_edukacyjnego

Wszystkie zajęcia mają charakter praktyczny, będą odbywać się w laboratoriach wyposażonych w specjalistyczne oprogramowanie i nowoczesny sprzęt.

 

Wirtualizacja przestrzeni edukacyjnej

Studia podyplomowe „Wirtualizacja przestrzeni edukacyjnej” są studiami o charakterze doskonalącym, w ramach których słuchacze zdobędą wiedzę i umiejętności m. in z zakresu technik projektowania kształcenia zdalnego, wykorzystywania metod blended learningowych oraz nowych, nietypowych narzędzi w edukacji (np. konsoli gier). Posiadanie kompetencji w tym obszarze oraz ich stała aktualizacja są niezbędne, ze względu na postępującą wirtualizację współczesnej edukacji i procesu dydaktycznego.

Uczestnicy będą korzystać ze specjalistycznego oprogramowania dedykowanego do tworzenia materiałów dydaktycznych oraz sprzętu (konsola do gier, gry edukacyjne, myszki 3d). Zajęcia organizowane są w trybie blended learning – ok. 25% kursów realizowane jest w formie zdalnego nauczania. Dzięki temu słuchacze będą mogli sami doświadczyć zalet oraz niedogodności związanych z pracą na platformie e-learningowej.

 

Uzyskane kwalifikacje:

Studia Wirtualizacja przestrzeni edukacyjnej skierowane są do nauczycieli szkolnych i akademickich, trenerów, szkoleniowców, pedagogów, lektorów szkół językowych – osób zainteresowanych podniesieniem swoich kwalifikacji w zakresie wykorzystywania nowych technologii w pracy dydaktycznej i w zakresie wspomagania własnego rozwoju. W szczególności słuchacze podniosą swoje kwalifikacje w zakresie tworzenia multimedialnych treści dydaktycznych (szkoleniowych) na poziomie zaawansowanym, projektowania szkoleń zdalnych, zarządzania pracą ucznia w wirtualnym środowisku edukacyjnym.

 


Pytania związane z rekrutacją proszę kierować do:
Sekretariat Instytutu Informatyki:
telefon: (+48 12) 662 63 22
pokój: 403N

Pozostałe pytania proszę kierować do:
Kierownik studiów: dr inż. Magdalena Andrzejewska
e-mail: mandrzej@up.krakow.pl
telefon: (+48 12) 662 78 61
pokój: 420N

Informatyka na UP

Zaprogramuj swoje życie!

Archiwa

Kontakt

Instytut Informatyki
Uniwersytet Pedagogiczny
im. Komisji Edukacji Narodowej
ul. Podchorążych 2
30-084 Kraków
(+48 12) 662 78 45
ii@up.krakow.pl